Studie- och yrkesvägledare

GRUNDSKOLOR

Bodens grundskolor

Stureskolan
Sofia Stokki, tel. 0921-620 34, sofia.stokki@boden.se
Emma Gröndal, 0921-62039, emma.grondal@boden.se

Brönjaskolan
Rebecka Selberg Zolland, tel. 070-260 97 71, rebecka.selberg@boden.se

Luleås grundskolor

Bergsskolan
Inger Lindsund, tel. 0920-45 34 33, inger.lindsund@skol.lulea.se

Björkskataskolan
Linda Ljungberg, tel. 0920-45 33 11, linda.ljungberg@skol.lulea.se

Kråkbergskolan, Stadsöskolan
Lena Nilsson, tel. 0920-45 72 69, lena.nilsson@skol.lulea.se

Hertsöskolan,Tunaskolan
Pia Örmin, tel. 0920-45 42 44, pia.ormin@skol.lulea.se

Residensskolan, Råneskolan
Anneli Larsson, tel. 0920- 45 75 09, anneli.larsson@skol.lulea.se

Montessoriskolan, Örnässkolan
Hannah Fjällström, tel. 0920-45 47 12, hannah.fjallstrom@skol.lulea.se

Grundsärskolan Luleå

Tunaskolan
Carina Sundström, tel. 070-214 36 3, carina.sundstrom@skol.lulea.se

Piteås grundskolor

Christinaskolan
Annika Malm, tel. 0911-69 66 79, annika.malm@pitea.se

Solanderskolan, AST, Hörsel och Språkslussen
Britt-Inger Holmgren, tel. 0911-69 66 13, britt-inger.holmgren@pitea.se

Hortlaxskolan
Märtha Öhlund, tel. 0911-69 73 87, martha.ohlund@pitea.se

Pitholmsskolan, Mellangårdsskolan
Anna-Karin Jonsson, tel. 0911-69 66 27, anna-karin.jonsson@pitea.se

Porsnässkolan, Sjulnässkolan
Ingela Svensson, tel. 0911-69 75 66 (Porsnäs), 0911-69 75 66 (Sjulnäs)ingela.svensson@pitea.se

Älvsbyns grundskolor

Älvåkraskolan
Alfons Dahlgren, tel. 070-600 58 14

GYMNASIESKOLOR

Björknäsgymnasiet

Adress:
Idrottsgatan 4, 961 64 Boden

IM, VO
Ingela Eriksson, tel. 0921-625 07, ingela.p.eriksson@boden.se

ES, NA, RL, TE, GY-SÄR
Sara Larsson, tel. 0921-620 13, sara.i.larsson@boden.se

BA, EE, EK, FT, SA
Maj Karlsson, tel. 0921-625 06, maj.karlsson@boden.se

Luleå Gymnasieby

Adress:
971 85 Luleå

BA, VF, NA och EE
Thomas Nahlin, tel. 0920-45 33 45, thomas.nahlin@skol.lulea.se

TE, IN, RL, IMY Måltidsbiträde och Bageri inriktningarna
Marith Petäjäniemi, tel. 0920- 45 50 90, marith.petajaniemi@skol.lulea.se

VO, IMYVO och IMK
Jonas Gustafsson, tel. 0920- 45 33 76, jonas.gustafsson@skol.lulea.se

IMSPR-Lärkan, HA, HT, BF INRIKTNING PEDAGOGISKT OCH SOCIALT ARBETE
Ingela Sörbrandt, tel. 0920-45 30 00, ingela.sorbrandt@skol.lulea.se

SA, HVFRI, HU
Agne Renberg, tel. 0920-45 36 23, agne.renberg@skol.lulea.se

IM-H, EK
Lena Berg, tel. 0920-45 57 20, lena.berg@skol.lulea.se

BF-IDR, EK-IDT, NA-IDR, SA-IDR, ES
Eva Tervaniemi, tel. 0920-45 30 00, eva.tervaniemi@skol.lulea.se

GYMNASIESÄRSKOLAN, IM-Ö
Kv Örnen, FAB, HRB, IV
Kv Kungsfågeln, IV
Carina Sundström, tel. 070-214 36 31, carina.sundstrom@skol.lulea.se

Strömbackaskolan

Adress:
Box 730, 941 28 Piteå

BF, SA, IM
Gun Stenvall, tel. 0911-69 63 53, gun.stenvall@pitea.se

NA, TE, VO
Emmeli Wikman, tel. 0911-69 66 64, emmeli.wikman@pitea.se

BA, EE, VF
Maria Öhlund, tel. 0911-69 66 55, maria.v.ohlund@pitea.se

HA, RL, ek, ES
Birgitta Nygren, tel. 0911-69 63 18, birgitta.nygren@pitea.se

FT, IN, GYMNASIESÄRSKOLAN
Jens Hedström, tel. 0911-69 73 22, jens.hedstrom@pitea.se

Grans Naturbruksgymnasium

Adress:
Box 598, 943 28 Öjebyn

Elisabeth Danielsson, tel. 0911-69 78 69, elisabeth.danielsson@pitea.se

Älvsbyns Gymnasium

Adress:
942 85 Älvsbyn

BA, EE, EK, IM, NA, SA, TE, VO
Ulla Bergkvist, tel. 0929-173 01, ulla.bergkvist@edu.alvsbyn.se